Wyniki XXIX BIEG PIASTÓW 2005 r. - Polana Jakuszycka 5 marca 2005 r.

Publishing date

W dniach 4-6 marca 2005 r. na Polanie Jakuszyckiej odbył się XXIX Bieg Piastów. W ramach Biegu Głównego na dystansie 50 km pracownicy Polskiej Miedzi rywalizowali również w oddzielnych klasyfikacjach w tzw. „Biegach Górników i Hutników Polskiej Miedzi o puchar Prezesa Zarządu KGHM Polska Miedź S.A.”. Na pełnym 50 km dystansie z czasem 4:05:32,3 wygrał Pan Teofil Zieliński, który w klasyfikacji generalnej Biegu Piastów wśród mężczyzn uplasował się na 223 miejscu.

W „Biegu Górników i Hutników Polskiej Miedzi” na dystansie 23 km zwyciężył z czasem 1:24:33,3 Pan Witold Biedrzycki.

Puchary oraz okolicznościowe nagrody w imieniu Prezesa Zarządu KGHM Polska Miedź S.A. wręczył Dyrektor Naczelny Biura Zarządu KGHM Polska Miedź S.A. Pan Bogusław Szyszka.

Wyniki „Biegu Górników i Hutników Polskiej Miedzi” na dystansie 50 km o Puchar Prezesa Zarządu KGHM Polska Miedź S.A.

1979

XXIX edycja Biegu Piastów była rekordowa pod względem ilości startujących zawodników. W sobotę na starcie do biegu głównego na dystansie 50 km stanęło 2,5 tys. biegaczy. Zwycięzcą wśród mężczyzn został Białorusin Aleksy Iwanow (z czasem 2:36:23,8), wśród pań triumfowała Czeszka Helena Balatkowa.